Telefon

+48 601 660 717

Email

sklep@eurolazienki.pl

Ściany i podłogi w kuchni można wykończyć bardzo różnymi materiałami. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością i to od wielu lat należą ceramiczne kafelki. Są one chętnie wykorzystywane zarówno do układania na kuchennych posadzkach jak i na ścianach.

Istotne cechy

Parametry, którymi powinny charakteryzować się płytki do kuchni powinny być stosunkowo wysokie. Kuchnia jest pomieszczeniem o wysokiej wilgotności, stąd też płytki powinny być odporne na wodę. Takie są płytki o niskiej nasiąkliwości. Na ścianach w kuchni można układać nie tylko glazurę, ale także płytki, które uważane są za typowo podłogowe, na przykład terakotę. Warto jednak wiedzieć, że zasada ta nie działa w drugą stronę – glazurę układa się wyłącznie na ścianach. Chropowata powierzchnia płytek jest trudniejsza do utrzymania w czystości.

Płytki do kuchni – zarówno podłogowe jak i ścienne – dostępne są w ogromnym wyborze kolorów, wzorów, wielkości i faktur. Wybranie takich, które idealnie będą pasować do stylu kuchni nie jest trudne.

Rekomendowane artykuły