Telefon

+48 601 660 717

Email

sklep@eurolazienki.pl

W dziedzinie aranżacji wnętrz, tak jak w modzie, trendy zmieniają się z sezonu na sezon. Płytki ceramiczne, będące jednym z kluczowych elementów wykończenia wnętrz, również podlegają tym zmianom. W tym sezonie obserwujemy powrót do natury, z akcentem na ekologię i zrównoważony rozwój, co znajduje odzwierciedlenie w wyborze materiałów, kolorów i wzorów płytek. Oto przegląd najgorętszych trendów w płytkach ceramicznych, które dominują w obecnym sezonie.

Poznaj modele na topie

Natura stanowi nieustające źródło inspiracji dla projektantów. W tym sezonie na pierwszy plan wysuwają się płytki ceramiczne imitujące naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy marmur. Szczególną popularnością cieszą się płytki o wzorach i teksturach przypominających naturalne drewno, od jasnych, skandynawskich odcieni, po ciemne, egzotyczne gatunki. Takie rozwiązania pozwalają na wprowadzenie do wnętrz ciepła i przytulności, jednocześnie zachowując wszystkie zalety ceramiki.

Trend na wielkoformatowe płytki nie słabnie. Duże płytki, zarówno na podłogach, jak i ścianach, pozwalają na stworzenie wizualnie spójnych i harmonijnych przestrzeni. Minimalizując liczbę fug, ułatwiają utrzymanie czystości i sprawiają, że wnętrze wydaje się większe i bardziej otwarte.

Geometryczne wzory i mozaiki to kolejny gorący trend tego sezonu. Płytki złożone z mniejszych elementów, tworzące heksagony czy złożone mozaiki, są chętnie wybierane do dekoracji ścian w łazienkach, kuchniach, a nawet salonach. Pozwalają one na stworzenie unikalnych, często bardzo kolorowych i dynamicznych kompozycji, które stają się centralnym punktem wnętrza.

Choć połyskliwe płytki nadal mają swoich zwolenników, w tym sezonie dominuje trend na matowe wykończenia. Matowe płytki, zarówno w stonowanych, jak i bardziej intensywnych kolorach, wprowadzają do wnętrz nowoczesny, subtelnym sposób elegancki charakter. Są również praktycznym wyborem, gdyż mniej widać na nich ślady wody czy odciski palców.

W kolorystyce płytek ceramicznych tego sezonu dominują barwy ziemi. Ciepłe odcienie beżu, brązu, terakoty czy subtelnego różu są nie tylko modne, ale również uniwersalne, łatwo komponują się z innymi kolorami i materiałami. Te naturalne, stonowane barwy wprowadzają do wnętrz spokój i harmonię, tworząc przytulną atmosferę.

Rekomendowane artykuły