Telefon

+48 601 660 717

Email

sklep@eurolazienki.pl

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dużą łazienką, czy też z niewielkim pomieszczeniem, sięgając po płytki łazienkowe powinniśmy brać pod uwagę przynajmniej kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest dopasowanie kafelków do stylu, jaki obowiązuje w innych pomieszczeniach.

Nie zapomnij o…

Oczywiście, nikt nie nakazuje nam utrzymywanie całego pomieszczenia w stylu minimalistycznym lub prowansalskim, dobrze jest jednak pamiętać o tym, że łazienka nie może kontrastować z innymi pokojami, jeśli nie jest to wynikiem naszych świadomych działań.

Nie można też zapominać o tym, że wielkość łazienki nie jest wcale bez znaczenia. Niewielkie płytki łazienkowe w małym pomieszczeniu mogą dodatkowo ją pomniejszyć optycznie, problemem mogą okazać się przy tym płytki w ciemniejszej tonacji, o ile nie zadbamy o rozświetlenie pomieszczenia w inny sposób. Także kolorystyka płytek może wpływać na sposób postrzegania łazienki. Jasne i stonowane odcienie nie wychodzą z mody, jeśli jednak bardziej podobają się nam oryginalniejsze płytki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć właśnie po nie.

Rekomendowane artykuły