Urządzając nową łazienkę lub dokonując generalnego remontu starej ,musimy pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie, z którego korzysta się wyjątkowo często. Jeśli nie jest to nasza prywatna łazienka przy sypialni, to musimy też pamiętać o tym, aby spełniała ona oczekiwania wszystkich domowników.

Na wyposażeniu łazienki może się dzisiaj znaleźć wiele różnorodnych sprzętów. Szeroki wybór nie tylko łazienkowej ceramiki, ale także mebli oferuje salon łazienek. W większości z nich prowadzona jest kompleksowa sprzedaż. W jednym miejscu kupimy zarówno wannę, kabinę prysznicową, miskę ustępową, bidet, glazurę i terakotę. Plusem jest też to, że możemy liczyć na fachowe doradztwo sprzedawców. Z dużymi salonami łazienek coraz częściej współpracują dzisiaj architekci. Na miejscu można więc nie tylko zakupić wszystkie niezbędne produkty, ale także zlecić wykonanie projektu łazienki.

W aranżacji łazienek wykorzystywane są dzisiaj nie tylko tradycyjne materiały. Coraz częściej pojawia się w nich beton architektoniczny oraz drewno.