Warto jest przyswoić sobie fakt, iż istnieje bardzo wyraźny podział na meble tarasowe i meble ogrodowe, który jednak w ostatnim czasie zaczyna się zacierać. Ten fakt spowodowany jest poprzez rozpowszechnianie się nowych technologii wytwarzania mebli. Zacznijmy od początku.

Taras i ogród

Meble tarasowe to meble, które nie powinny teoretycznie trafiać bezpośrednio do ogrodu, bo są za delikatne. Z kolei meble ogrodowe są wytrzymalsze, ale zazwyczaj nie są równie ładne i wygodne, co te na taras. Podział jest istotny głównie dlatego, że łatwo jest zniszczyć sobie meble tarasowe wynosząc je do ogrodu. Ale nie wszystkie.

Coraz częściej meble tarasowe i meble ogrodowe to jedno, ponieważ typowe meble tarasowe produkowane są z materiałów o podniesionej odporności na działanie czynników biologicznych. Takim materiałem jest chociażby podbijający nasz kraj technorattan, który na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od klasycznego ratanu. Jest to jednak substancja sztuczna, która nie gnije w takim tempie i bezpiecznie można z niej korzystać bezpośrednio na ziemi.