Autorzy poradników radzący nam, jak dbać o wystrój kuchni, zwykle zwracają uwagę na powiązania, jakie zachodzą pomiędzy meblami i płytkami znajdującymi się w tym pomieszczeniu. Choć jednak pamiętamy o tym, aby nie kupować jednych w oderwaniu od drugich, często nie wiemy, co oznacza to w praktyce.

Warto więc zwrócić uwagę na to, że między płytkami i meblami nie powinno być zbyt wielu różnic, o ile, oczywiście, nie zależy nam na osiągnięciu efektu kontrastu. Jeśli mamy nowoczesną kuchnię z meblami na wysoki połysk, także płytki kuchenne powinny być utrzymane w podobnym tonie. Pozwoli to na nadanie wnętrzu spójności i przyczyni się do tego, że my sami nie będziemy sprawiali w nim wrażenia przypadkowego gościa. Jeśli z kolei wybrane przez nas meble są wyjątkowo okazałe, ich walor wizualny wysuwa się na pierwszy plan, a my chcemy, aby to właśnie one skupiały na sobie spojrzenia, możemy zdecydować się na płytki matowe utrzymane w jasnej tonacji. W takim wypadku jednak stawiajmy przede wszystkim na takie, które są odporne na zabrudzenia tak, aby to brud ni stał się tym, co skupia na sobie wzrok.

Jeśli szukacie płytek do swojego wnętrza polecam ofertę salonu Mera. Niepowtarzalne wzornictwo oraz produkty cenionych hiszpańskich i włoskich producentów.