Przygotowywanie posiłków w przydomowym ogrodzie cieszy się dużą popularnością, choć nie zawsze odbywa się w ten sam sposób. W zdecydowanej większości przypadków używane są najbardziej klasyczne grille – modele z trzema nóżkami i okrągłym rusztem.

Gdy jednak odkrywamy, że grillowanie naprawdę nam się podoba, nie mija wiele czasu, a zaczynamy szukać nieco bardziej atrakcyjnych rozwiązań. Wszak grille w ich standardowym wydaniu niemal nigdy nie są w stanie przetrwać więcej niż dwóch sezonów.

Jeśli liczymy na grill, który będzie nam towarzyszył przez lata, powinniśmy w pierwszej kolejności zainteresować się tym, z jakiego materiału go zbudowano. Tak ruszt, jak i jego obudowa muszą być wykonane z tych materiałów, które są nie tylko wytrzymałe, ale i odporne na działanie korozji. Grill musi też naprawdę dobrze radzić sobie z wysokimi temperaturami oraz ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi zwłaszcza, jeśli mamy w planie trzymać go przez cały sezon na ogrodzie nie zabierając go do żadnego pomieszczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na mera.eu.