Duży wybór płytek do łazienki, z jakim mamy do czynienia sprawia, że zastanawiając się nad tym, które z nich wybrać, coraz więcej uwagi poświęcamy temu, jaki jest ich kształt. Zależy nam przecież na tym, aby doskonale komponowały się z innymi elementami wyposażenia, nie wprowadzając jednocześnie niepotrzebnego chaosu.

Co ciekawe, zasada mówiąca o tym, że w niewielkiej łazience najlepiej sprawdzą się małe płytki, wcale nie sprawdza się tak dobrze, jak można byłoby się tego spodziewać. Piękny wygląd są w stanie zapewnić także wielkoformatowe płytki do łazienki, o ile oczywiście znajdziemy w niej na tyle dużo miejsca, aby jeden lub dwa rzędy takich płytek wyeksponować bez konieczności ich przycinania. Mają one zresztą jeszcze jeden nieoczekiwany plus. Utrzymanie ich w czystości jest znacznie łatwiejsze niż ma to miejsce w przypadku małych płytek. Jeśli zastanawiamy się nad wymiarami płytek ściennych, ważne jest także to, na jakiej wysokości zostaną umieszczone wanna lub umywalka oraz inne elementy armatury.

Płytki hiszpańskich oraz włoskich producentów

Szukasz wyjątkowych płytek o niepowtarzalnych wzorach? Sprawdź ofertę salonu Mera. Nasza oferta wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością.